FC Dardania – FC Reinach 2:2 (2:2)

Edhe kundër liderit dhe pretendentit kryesor për t’u ngritur një ligë më lartë, Dardania nuk njeh humbje, me pak fat dhe me një refer më korrekt ekipi ynë mund të fitone me lehtësi edhe 3 pikë. Edhe pse traineri ynë pas çdo ndeshje i detyruar të manipuloj me lojtar, qoftë pas lëndimeve apo kartonave, kualiteti…


FC Pratteln – FC Dardania 2:3 (0:1)

Edhe në ndeshjen e 4-të ekipi nuk njeh humbje, disponimi i lojëtarve për fitore ishte i madh, sidomos duke u afruar fundi i ndeshjës, ekipi nuk pranonte asqysh të kthehet me vetëm një pikë në shtëpi. Të kthehemi nga fillimi, Dardania filloi furishëm, posedim i lartë i topit duke rrezikuar herë pas here, goli ishte…


FC Dardania – FC Laufen 4:4 (3:3)

Temperatura e lartë nuk ishte ideale për lojë mirëpo ata që nuk zgjodhën pishinën, nuk u penduan… lojë interesante me shumë gola dhe raste ideale bërën lojën shumë atraktive për shikuesit, sidomos në 20 minutat e fundit të pjesës së parë kur u shënuan 6 gola. Kundërshtari agresiv luante presing të lartë qysh në repartin e…


SC Dornach – FC Dardania 1:2 (1:1)

Fitorja e dytë në ndeshjen e dytë ishte më se e merituar edhe pse rezultati me vetëm një gol epërsi mashtron, po të shfrytëzoheshin të gjitha rastet ideale, rezultati do të ishte masiv, qysh në minutën e parë Bujar Fazliu me një goditje nga distanca huq portën vetëm pak centimetra, pastaj Naser Murina i vetmuar…


FC Dardania – AC Rossoneri 5:3 (1:1)

Hiq më pak se 10 lojëtar u larguan nga ekipi, tragjedia në këtë rast është se 4-5 lojëtar treguan vetëm 1 javë para se t’filloj kampionati se do t’a ndrrojnë ekipin, pra për mos t’i lënë kohë klubit kohë për të angazhuar lojëtar të ri! Edhe pse ekipi momentalishtë gjendet në mënyrë të palakmueshme, pa…


Basler Zeitung te Seniorët (09.06.2016)

Në prag të ndeshjes Shqipëria-Zvicrra, në lojën e seniorëve tanë të cilën e fituan me meritë kundër ekipit FC Pratteln, ishte e pranishme gazeta ditore Basler Zeitung, për disa prononcime… për më shumë lexoni më poshtë 🙂


FC Gelterkinden – FC Dardania 1:1 (0:0)

Ndeshja e parafundit perfundoi me rezultat te barabartë edhe pse ekipi ynë kishte një përparsi në terren dhe disa raste më të mira për të shënuar. Loja e fundit për këtë kampionat, e cila ishte parashikuar të luhet të shtunën, do të luhët nesër (e mërkurë 08.06.2016) prej orës 20:00 në Bachgraben, shkaku i ndeshjës…


Liga 4. feston…

Vitin e kaluar vendosëm së bashku që ekipi i dytë e ka vendin në ligën e 3-të dhe filluam një mision të gjithë së bashku me ata lojëtar të ligës së katërtë që ishin prezent, duke u ndihmuar nga ekipi i parë dhe së fundi nga senioret, loja e parë u humb kurse pas asaj…


FC Black Stars – FC Dardania 5:6 (2:3)

Ndeshja e radhës u fitu me meritë me rezultat tenisi, atraktiv për shikues 🙂


FC Dardania – FC Therwil 2:2 (1:1)