Kategorie: Meisterschaft

FC DARDANIA – FC Concordia

Meisterschaft 2. Liga Samstag, 10. Juni 2017 um 18:00 Uhr Sportanlagen Bachgraben Match Programm FC DARDANIA-FC Concordia


FC DARDANIA – FC Black Stars

Meisterschaft 2. Liga Sonntag, 21. Mai 2017 um 15:00 Uhr Sportanlagen Bachgraben 07_Match_Programm_Black


FC DARDANIA – FC Aesch

Meisterschaft 2. Liga Mittwoch, 10. Mai 2017 um 20:45 Uhr Sportanlagen Bachgraben MATCH PROGRAMM


FC DARDANIA – FC Birsfelden

Meisterschaft 2. Liga Sonntag, 07. Mai 2017 um 15:00 Uhr Sportanlagen Bachgraben MATCH PROGRAMM


FC Dardania – FC Bubendorf

Meisterschaft 2. Liga Sonntag, 30. April 2017 um 15:00 Uhr Sportanlagen Bachgraben MATCH PROGRAMM


FC Dardania – FC Pratteln

Meisterschaft 2. Liga Sonntag, 09. April 2017 um 15:00 Uhr Sportanlagen Bachgraben MATCH-PROGRAMM


FC Dardania – SC Dornach

Meisterschaft 2. Liga Sonntag, 26. März 2017 um 15:00 Uhr Sportanlagen Bachgraben MATCH-PROGRAMM


FC Bubendorf – FC Dardania 3:1 (1:1)

Ndeshja e radhës filloi me një minutë heshtje për shokun tonë, anëtarin e klubit Ramizin, pra ishte ndeshje e vështirë dhe emocionale për shumicën e ekipit të cilët kishin lidhje më të afërta me të ndjerin! Në pika të shkurtëra, kundërshtari njihet për lojë agresive kurse ekipi ynë si gjithë bënte lojën, pas një kundërsulmi…


FC Dardania – FC Reinach 2:2 (2:2)

Edhe kundër liderit dhe pretendentit kryesor për t’u ngritur një ligë më lartë, Dardania nuk njeh humbje, me pak fat dhe me një refer më korrekt ekipi ynë mund të fitone me lehtësi edhe 3 pikë. Edhe pse traineri ynë pas çdo ndeshje i detyruar të manipuloj me lojtar, qoftë pas lëndimeve apo kartonave, kualiteti…


FC Pratteln – FC Dardania 2:3 (0:1)

Edhe në ndeshjen e 4-të ekipi nuk njeh humbje, disponimi i lojëtarve për fitore ishte i madh, sidomos duke u afruar fundi i ndeshjës, ekipi nuk pranonte asqysh të kthehet me vetëm një pikë në shtëpi. Të kthehemi nga fillimi, Dardania filloi furishëm, posedim i lartë i topit duke rrezikuar herë pas here, goli ishte…