Liga 4. feston…

Vitin e kaluar vendosëm së bashku që ekipi i dytë e ka vendin në ligën e 3-të dhe filluam një mision të gjithë së bashku me ata lojëtar të ligës së katërtë që ishin prezent, duke u ndihmuar nga ekipi i parë dhe së fundi nga senioret, loja e parë u humb kurse pas asaj…


FC Black Stars – FC Dardania 5:6 (2:3)

Ndeshja e radhës u fitu me meritë me rezultat tenisi, atraktiv për shikues 🙂


FC Dardania – FC Therwil 2:2 (1:1)


FC Arlesheim – FC Dardania 7:3 (4:2)

Ndeshja e radhës filloi me një minutë heshtje për bacën Tefik (Rafuna) babgjyshin e trajnerit tonë Përparimit i cili ndërroi jetë, në emër timin personal dhe gjithë klubit, ngushllojmë familjarët!!! Kurse loja u humb me rezultat të thellë 7:3 kundër FC Arlesheim i cili qysh javën e kaluar është përshëndetur nga liga e dytë dhe…


FC Dardania – FC Aesch 1:5 (0:2)

Pas humbjës së javës kaluar kundër vendit të parë, e cila rriti distancën në 10 pikë të pakapshme, ekipi me kryesinë kanë vendosur disa prioritete tjera, siq është ndihma e ekpit të dytë për tu inkuadruar në ligën e tretë e cila gjindët në vendin e parë, për këtë arsye dje në lojën e ligës…


AS Timau – FC Dardania 4:1 (3:1)

Derbi i fundit për këtë sezon përfundoi me humbje për ekipin tonë, për të mundur vendin e parë, të cilët nuk janë rastësishtë në krye të tabeles, duhet angazhim i madh por edhe ekipi duhet të jetë i kompletuar maksimalishtë, kur dihet se në këtë ndeshje mungonin 2 portjerët e parë, pastaj kapiteni Bajram Salihu,…


FC Dardania – FC Bubendorf 3:1 (2:1)

Sikur në lojën e fundit, ekipi ynë pranon gol qysh në minutën e 2-të, mirëpo nuk zgjati më shumë se 10 minuta dhe rezultatin e barazoi Naser Murina, kurse në minutën 34-të, Bujar Fazliu i vetmuar para portjerit, me përvojën e ti, me një gjuajte precize në këndin e lartë shënon për mrekulli. Në pjesën e dytë…


FC Rheinfelden – FC Dardania 1:0 (1:0)

Qysh në aksionin e parë, pas vetëm 30 sekonda lojë FC Dardania mund të kalonte në epërsi, kurse kundërshtari po në këtë aksion me një kundërsulm të shpejtë, pasi shumica e lojtarëve tanë nuk reaguan me kohë, pranoi penalti dhe qysh në minutën e parë shënoi edhe golin e vetëm në këtë ndeshje. Ndeshja në…


FC Dardania – BSC Old Boys 0:5 (0:0)

Nuk është e kotë thënja në gjuhën e futbollit se ndeshjet për kupë kan ligjet e veta, kjo thënje i përputhet për mrekulli kësaj ndeshje, ku kundërshtari fiton me rezultat të thellë duke shënuar 5 gola në 35 minutat e fundit, mirëpo në qoftë se kundërshtarin nuk do t’a shpëtonte portjeri fantastik në disa raste, por…


FC Dardania – FC Reinach 2:1 (2:0)

Edhe pse ishte lojë e vlefshme për të mbrojtur vendin e dytë, trajneri Perparim Rafuna hodhi në fushë përsëri një formacion tjetër shkaku i orarit të ngjeshur, ku në 13 ditët vijuese ekipi do të zhvilloj 5 ndeshje të vlefshme për 2 titujt, kampionat dhe kupë. Ndyshimet e shpeshta në formacion tregojnë se sa i…